Kūdikių pagalvės – vieniems labai svarbios, kitiems – būtinos, tretiems – visai nereikalingos. Nuomonių apie kūdikių pagalves ir jų reikalingumą yra įvairių, tačiau, pastebima, kad vis tik daugiau yra tokių, kurie mano, kad pagalvė kūdikiams reikalinga, nes ji padeda užtikrinti mažylio komfortą ir saugumą miego metu, leidžia kokybiškiau išsimiegoti ir jaustis geriau. Bet kaip ją išsirinkti? Rinkoje yra įvairių pagalvių variantų, todėl svarbu žinoti, į kokias savybes verta atsižvelgti ir kokiomis specialistų rekomendacijomis naudinga vadovautis.
Kokybiška kūdikių pagalvė – kokia ji?
Kartais atrodo, kad pakanka prisiliesti prie pagalvės ir jau galima daryti išvadą – gera ji ar negera. Vis tik specialistai įspėja, kad švelni, minkšta, stora pagalvė, nors ir atrodo labai patogi, bet kūdikiams nėra tinkama. Savo mažiausiems reikėtų rinktis tokią pagalvę, kuri išsiskirtų savo ergonomika, atraminėmis savybėmis, būtų tinkamo dydžio, pasiūta iš natūralių bei visiškai saugių medžiagų ir geriausia – sertifikuota. Toliau sužinosite daugiau apie kiekvieną svarbią pagalvės kūdikiams savybę.
Ergonomika. Kūdikių pagalvės paprastai yra siuvamo taip, kad užtikrintų tinkamą mažylio kūno atraminę padėtį ir būtų ergonomiškos. Pagalvė turi tinkamai laikyti kūdikio galvą, kaklą ir nugarą. Pavyzdžiui, pagalvė turi būti specialios formos arba turėti specialius kontūrus, kurie pritaikyti kūdikio galvos formai – tai padeda išlaikyti tinkamą galvos padėtį ir išvengti galvos deformacijos. Taip pat pagalvė kūdikiams turi būti pakankamai minkšta, kad užtikrintų tinkamą kaklo ir slankstelių palaikymą. Ergonomiška pagalvė neturi būti per aukšta arba per daug užpildyta, kad nebūtų trukdoma tinkamai oro cirkuliacijai.
Dydis ir forma. Kad pagalvė būtų tinkama kūdikiui, svarbu pasirinkti tinkamą jos dydį. Paprastai vaikiškų prekių parduotuvėse yra skirtingų dydžių pagalvių, pritaikytų kūdikiams nuo gimimo iki tam tikro amžiaus. Kartais verta pasirinkti pagalvę su „reguliuojama forma“, kuri nesunkiai pritaikoma prie kūdikio kūno pokyčių, jo vystymosi etapų ir miego pozicijų.