Kalbant apie plaukų šalinimo lazeriu įrangą, tikriausiai kyla klausimas „Koks prietaisas yra geriausias plaukų šalinimui lazeriu?“.
Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo jūsų odos tipo ir gydančio sveikatos priežiūros specialisto. Ta pati plaukų šalinimo lazeriu įranga gali turėti labai skirtingus rezultatus, jei sveikatos priežiūros specialistai, naudojantys įrangą, nėra susipažinę su sauga ir kitomis lazerio valdymo nuostatomis.
Vienas dalykas, kurį svarbu nepamiršti renkantis lazerį, yra tai, kad kalbama apie lazerių tipus ir lazerių markes. „Lumenis Lightsheer“ yra puikus diodinis lazeris. „Cynosure Apogee“ yra puikus aleksandrito lazeris, o „Sciton Profile“ yra puikus ilgo impulso Nd:Yg lazeris, Primelase – diodo lazeris plaukų šalinimui. Rekomenduojame šiek tiek pasidomėti apie savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją ir nebijoti paklausti apie savo paslaugų teikėjo naudojamas priemones ar patirtį.
Galiausiai, labai rekomenduojama, kad jūsų ieškomą lazerinę įrangą patvirtintų sertifikatai. Rinkoje yra tiekėjų, teikiančių plaukų šalinimo lazeriu paslaugas institucijų nereguliuojama lazerine įranga, dėl kurios pacientai turėtų būti atsargūs.
Kiek kainuoja plaukų šalinimas lazeriu?
Yra daug kintamųjų, kurie lemia galutinę plaukų šalinimo lazeriu kainą. Tai apima seansų skaičių, naudojamą įrangą, plaukų spalvą ir paslaugų teikėjo kainų politiką. Vienas dalykas yra aiškus, kad jums reikės kelių procedūrų, paprastai nuo 5 iki 8, priklausomai nuo ploto ir augimo ciklo trukmės.
Mažos vietos, tokios kaip pažastys ir smakras, gali būti finansiškai labai prieinamos. Kitos sritys, pavyzdžiui, kojos, gali būti gana brangios. Paprastai seansai kainuoja nuo vos 20 EUR iki 500 EUR.
Vėlgi, dėl lazerių, įrenginių ir tiekėjų įvairovės, prieš priimant sprendimą, geriausia užduoti klausimus apie procedūra ir lazerio įrangą. Tai padės jums, kaip pacientui, būti informuotam apie galimus lūkesčius. Ne kiekvienas pacientas matys tuos pačius rezultatus.
Plaukų šalinimo lazeriu šalutinis poveikis ir rizika
Visos lazerinės procedūros turi tam tikrą riziką. Patyręs sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas nuspręs, ar esate geras kandidatas, ir naudos geriausius jūsų odai tinkamus lazerio nustatymus.
Net ir turint geriausią pasiruošimą, įgūdžius ir patirtį, visada gali pasitaikyti nudegimų, hiper- arba hipopigmentacijos, pūslių, randų ir retais atvejais, plaukelių augimo tikimybė, apdorotoje vietoje.
Toliau pateikiami keli su plaukų šalinimu lazeriu susiję pavojai.
1) Diskomfortas – gydymo lazeriu metu gali būti jaučiamas tam tikras diskomfortas.
2) Žaizdų atsiradimas – lazerinė chirurgija gali sukelti gydomų vietų patinimą, pūslių susidarymą, pleiskanojimą, o tai gali užtrukti nuo vienos iki trijų savaičių, kad užgytų. Kai paviršius sugyja, jis gali būti rausvas arba jautrus saulei dar dvi ar keturias savaites, o kai kuriems pacientams ir ilgiau.
3) Mėlynės, patinimas, infekcija – naudojant kai kuriuos lazerius, gydomoje vietoje gali atsirasti mėlynių. Be to, gali būti pastebėtas tam tikras patinimas. Galiausiai, visada išlieka odos infekcijos tikimybė.
4) Pigmento pokyčiai (odos spalva) – gijimo proceso metu yra nedidelė tikimybė, kad apdorota vieta gali tapti šviesesnė arba tamsesnė, palyginti su aplinkine oda. Paprastai tai yra laikina, tačiau retais atvejais tai gali būti nuolatinė.
5) Randai – retas atvejis, tačiau yra galimybė, kai pažeidžiamas odos paviršius. Siekiant sumažinti randų atsiradimo tikimybę, svarbu, kad po gydymo atidžiai vykdytumėte visas instrukcijas.
6) Poveikis akims – jums bus duoti apsauginiai akiniai (skydai). Norint apsaugoti akis nuo atsitiktinio lazerio poveikio, svarbu visą gydymo laiką būti užsidėjus šiuos akinius.