Natūralaus medžio miegamojo baldų pasirinkimas – populiarėjanti tendencija tarp vartotojų. Miegamojo baldai gali būti pagaminti iš skirtingų medžių medienos: pušies, eglės, maumedžio, kedro, kukmedžio, ąžuolo, beržo, uosio ir kt. Daugumai žmonių, apsisprendusių įsigyti miegamojo baldus iš natūralaus medžio masyvo, kyla klausimai: kokio medžio mediena būtų tinkamiausia, pagal kokius parametrus rinktis?
Natūralaus medžio miegamojo baldai Lietuvoje dažniausiai yra gaminami iš pušies, eglės, ąžuolo, alksnio, beržo, uosio, klevo. Kiekvienas šių medžių pasižymi skirtingomis savybėmis.
Natūralaus medžio masyvo baldų mediena yra vertinama pagal spalvą, faktūrą ir tankį, energetines savybes. Medžio tankis yra apibrėžiamas pagal tokius kriterijus kaip ilgaamžiškumas, matmenys, atsparumas dėvėjimui ir gali būti:
- minkštas medis (iki 540 kg./mᵌ), tai būtų tokie medžiai kaip pušis, eglė, alksnis, liepa;
- kietas medis (550 – 740 kg./mᵌ), tai būtų tokie medžiai kaip beržas, ąžuolas, klevas, uosis;
- labai kietas medis, pastarojo populiariausias atstovas – geležinis beržas.
Mediniai miegamojo baldai dažnai gaminami iš pušies ir eglės medžio masyvo. Spygliuočių, pušies ir eglės medžio mediena, yra vertinami dėl gausių teigiamų savybių:
- atsparumas purvui, drėgmei ir temperatūrų pokyčiams;
- medienoje gausu eterinių aliejų, ji skleidžia malonų kvapą, yra manoma, kad baldai iš pušies ir eglės turi gydomųjų savybių;
- graži – šviesiai auksinė spalva, kurianti jaukumą ir atmosferą ramiam, šiltam bendravimui;
- ilgaamžiškumas ir patvarumas;
- pušis ir eglė yra pigiausios natūralaus medžio medienos.
Didžiausias pušies ir eglės medienos minusas – lengva subraižyti. Svarbu paminėti, kad medžio minkštumas ir subraižymų grėsmė yra aktuali stalviršiams, bet ne visam baldui. Pavyzdžiui, lovos stiprumui medžio minkštumas nelabai turi įtakos, nes pastarąjį lemia lovos konstrukcija, matmenys – kokio storumo medis yra naudojamas gamybai ir pan. Pušies ir eglės medžio masyvo miegamojo baldai yra populiarūs ir labai perkami.
Dvidešimt metų baldų gamybos praktiką turintys NATURBALDAI teigia, kad kiekvienas gamintojas pasirenka tik kelias medienos rūšis baldų gamybai, nes kuo daugiau medienos rūšių naudojama gamyboje, tuo labiau ji išsiplečia ir tampa nerentabili.