Ne vienam žmogui ir jo prietaisams pasidaro aktualu kompiuterių remontas Kaune, Vilniuje ar kituose miestuose. Prietaisai yra ne amžini ir ne tik garantiniu laikotarpiu, bet ir po jo tenka džiaugtis ilgai veikiančiais daiktais. Bet tik tada, jeigu gerai saugote juos, ir jeigu šiaip pasiseka. Kitais atvejais dažniausiai anksčiau ar vėliau būna reikalingas kompiuterių remontas Kaune. Prašome meistro iš kompiuterių taisyklos papasakoti, kodėl žmonės dažniausiai ateina į taisyklą ir kokios bėdos būna ištikę kompiuterius.
Ar žmonės kreipiasi su gedimais iškart ar dar ilgai tempia?
Žinote, galima įsivaizduoti tai kaip ir su medicina. Žmonės neskuba pas gydytojus, kol dar kažkokie sveikatos sutrikimai tik ima reikštis. Bet kai kažkas tikrai kažkur sugenda, tada lekia į polikliniką. Sakyčiau, su kompiuterių taisymu yra panašus dalykas, tik tas, kad kompiuteris dažniausiai genda ne lėtai ir po truputį, o tiesiog numiršta. Jis aišku genda kažkur viduje, bet mes to nematome, nesuprantame, nejaučiame. Jeigu jis galėtų kalbėti, pasakytų anksčiau. Taigi, kompiuterius žmonės dažnai atneša visai neveikiančius, arba su kažkokia galutinai sulaužyta dalimi.
Kokie populiariausi gedimai?
Priklausomai nuo kompiuterių modelių. Vieni kompiuteriai greitai perkaista, bet kaltė būna ir pačių šeimininkų, kad neleido kompiuteriui ventiliuotis, užkišo jį pūkais ir dulkėmis. Kitiems greitai dūžta ekranas, aišku, dažniausiai tada, kai tai būna ne nešiojamas kompiuteris, o notebook tipo planšetė. Dar kitiems tiesiog pati operacinė sistema nulūžta. Arba būna kažkokių klaviatūros gedimų, kai ji pradeda neveikti, dažniausiai tai nutinka po kompiuterio smūgio. Pastaruoju metu padaugėjo žmonių su tam tikrais kompiuterių modeliais, kurie neveikia, kai į jų lizdus būna sukišti įvairios netinkančios kortelės. Kai užstringa kortelė, tenka ardyti kompiuterį. O žmonės turbūt negalvoja, kad taip lengvai gali sugadinti kompiuterį, ir tiesiog grūda į jį viską per jėgą.
Kada neverta taisyti kompiuterio?
Manau, visų pirma, jeigu jūs planuojate greitu metu pirkti visiškai kitokį, naują. Tada net nereikia investuoti į senąjį, geriau jį parduoti. Tiesą sakant, ir mes galime. O šiaip jeigu planuojate kompiuterį dar naudoti metus, kitus, tada taisykite.
Kaip saugoti kompiuterį?
Paprasčiausiai laikytis visų saugumo reikalavimų. Leisti jam ventiliuotis, netrupinti ant jo, saugoti nuo skysčių, naudoti tinkamo dydžio kompiuterio dėklą, nemėtyti, vengti temperatūrų skirtumo, neleisti naudotis kompiuteriu mažiems vaikams, tiesiog saugoti kaip brangų ir gerą daiktą.