Kokie yra dažniausiai pasitaikantys kompiuterio gedimai? Kaip dažnai būna reikalinga desktop repair, PC repair? Ir kas populiariau – stacionaraus kompiuterio taisymas ar mac repair, macbook repair London? Kalbamės su Londone jau 5 metus kompiuterių taisymo rinkoje dirbančiu Tomu.
Tomai, kodėl žmonėms sulūžta kompiuterio ekranai?
Dažnai pasitaiko, kad kompiuterio ekranai lūžta dėl pačių žmonių neatsargumo. Žinote, nėra šiaip tokio dalyko, kad kompiuterio ekranas nė iš šio, nė iš to tiesiog imtų ir kažkaip perlūžto. Na nebūna tokių dalykų, čia jau būtų paranormalus reiškinys, kaip kokių ateivių atsiradimas. Tačiau dažniau būna, kad žmonės tiesiog nesaugo savo turto. Kompiuteriai dėl to ir genda, kad žmonės jų neprižiūri. Jiems visiškai tas pats, kad jie kartais atsisėda ant savo planšetės, kad nukrenta kompiuteris, kad įsimeta savo nešiojamus kompiuterius į kuprinę be jokio apsauginio dėklo. Ten kompiuteris gali susiliesti kad ir su kokiu sunkių raktų ryšuliu ir tada visas ekranas susitraiško.
Kokie dažniausi kompiuterių gedimai?
Dažniausiai žmonės atneša arba fiziškai sulaužytus kompiuterius, tarkime sutraiškytu ekranu. Arba ateina išvis su neveikiančiu kompiuteriu. Jis neįsijungia arba įsijungęs neįeina į savo operacinę sistemą. Visais atvejais tai yra gana sunkus dalykas, nes tai jau būna paskutinė stadija. Niekas neatneša kompiuterių, kai jie ima tik vos strigti, ir kai pataisyti būtų lengviau. Atneša, kai jau būna kompiuteris be gyvybės.
Kodėl kompiuteriai genda?
Dėl daugybės priežasčių. Pavyzdžiui, žmogus kompiuterį fiziškai sugadina. Galima jį numesti ant kieto paviršiaus, užlipti, sutraiškyti, aplieti kuo nors, į vidų pririnkti trupinių ir t.t. Visa tai tikrai žaloja kompiuterį ir tokie gedimai jam gyvybės neprideda. Tad, jeigu norite turėti sveiką kompiuterį, reikia jį atsargiai naudoti. Be to, žmonės dažnai daro nesąmones su sistemomis. Prisidiegia neaiškių piratinių programų, kuriose būna pilna virusų, kurie vėliau lėtina kompiuterį ir galbūt net išvis jį siaubingai sugadina. Svarbu ir tai, kad daug žmonių ignoruoja visokius pranešimus, perspėjimus, kuriuos kompiuteris dažnai automatiškai atsiunčia. Tarime, būna visiškai be priežasties paprasčiausiai nežiūrima į tai, kad metas jau atnaujinti savo operacines sistemas ar įvairias programas.
Kaip tausoti savo kompiuterį?
Žinoma, reikia labai saugoti. Mes dažnai jaučiamės, lyg kompiuteris būtų mūsų dalis, tačiau iš tiesų reikia galvoti, kad kompiuteris yra tiesiog daiktas, kurį mums reikia visapusiškai saugoti tam, kad jis mums tarnautų ilgai.