Neretai žmonės skundžiasi: pirkti nešiojami kompiuteriai pigiau jau nebeveikia. Teko pakloti pusę atlyginimo, o dabar jau reikia graužtis nagus: niekas neveikia. Tačiau kas iš tiesų dėl to kaltas? Jeigu nešiojamų kompiuterių vertinimai buvo geri, jeigu gamintojas visame pasaulyje žinomas, tai dėl ko kompiuteris prastai veikia, o gal išvis sugedęs? Dažnai žmonės nežino elementarių nešiojamo kompiuterio saugojimo taisyklių. Jie gali sumokėti didžiausią kompiuterių kainą, o vėliau jų visiškai nesaugoti, tarsi jie būtų kažkokie pigūs niekučiai. Kaip saugoti kompiuterį, kad jis išsilaikytų sveikas bei veikiantis ilgiau?
Kompiuterio aušinimas
Pirmas dalykas, kurį pamiršta žmonės, kurie nori ilgai turėti kompiuterį, tai kad reikia užtikrinti normalų jo ventiliavimąsi. Būtina leisti kompiuteriui kvėpuoti, o tą jis daro per savo „žiaunas“. Tiksliau, per ventiliacinesgroteles, viduje besisukant ventiliatoriui. Jeigu grotelės yra uždengiamos, tada nepraeina oras, ima kaisti vidus, genda visi įrengimai viduje. Tam, kad kompiuteris aušintųsi, tereikia jį visada laikyti ant lygaus pagrindo, kur jam negrės pavojai būti užkimštam. Negerai, jeigu kompiuterį laikome ant kelių, ant apkloto, ant minkštų baldų. Mat kompiuteris išlieka švarus ir tvarkingas tik tada, kai praeina oras. O minkšti audeklai labai lengvai užkemša ventiliacijos angas. Kas nutinka tada? Tada tiesiog prasideda perkaitimas. Be to, oro šiek tiek gali praeiti per audeklą, bet su visokiais pūkais, dulkėmis ir nešvarumais, tuomet užsikemša greitai filtras. Taip pat jis kemšasi ir tada, kai kompiuterį naudojate itin nešvarioje aplinkoje.
Išjungti ar neišjungti?
Kiek daug žmonių nežino, kad dabartiniai nešiojami kompiuteriai sukurti taip, kad jų tikrai nereikia kas vakarą išjungti. Jūsų įprotis turi būti kompiuterį užmigdyti, bet ne išjungti. Kompiuteriai dabar nėra pritaikyti tokiam nuolatiniam išjungimui ir įjungimui, jie dabar skirti yra migdymui. Jeigu dažnai junginėsite – suges programinė įranga, operacinė sistema ir pats prietaisas.
Programinės įrangos priežiūra
Kompiuteriai dažnai sugenda arba ima keistai elgtis dėl to, kad neprižiūrima programinė įranga bei operacinės sistemos. Kitaip tariant, nebesistengiama, kad būtų laiku atnaujinami „Windows'ai“, taip pat praleidžiami būtini programų atnaujinimai. Tuomet kompiuterio vidus tampa neprisitaikęs šiuolaikiniams dalykams ir gali lengvai sugesti. Blogai ir jeigu yra siunčiamos ir įrašomos bet kokios programos į kompiuterį, jeigu netrinamos keistos programėlės, nėra antivirusinės programos arba instaliuojant įvairias programas nepažiūrimos pasirinktys, kas dar papildomai bus suinstaliuota. Tada kompiuteris greit užsiteršia iš vidaus ir taip pat gali sugesti, sulėtėti.