Kartais mes sakome – sportas ne man, aš tingus ir lėtas žmogus. Tačiau labai nustembame, kaip dvi savaites keliavę po užsieny ir ten daug vaikščioję grįžtame sutvirtėję, energingi, o pirmą dieną atsibudus Lietuvoje kažkodėl norisi kažkur eiti, pajudėti. Išties, sportas ne tik sveika, jis patinka mūsų organizmui ir gali tapti narkotikas. Tereikia jį palengva prisijaukinti ir pamažu įsileisti į savo gyvenimą.
Pirkite sporto prekes
Vienas iš malonių būdų, padėsiančių įsileisti sportą į savo gyvenimą – sporto prekių pirkimas. Jeigu turite tam pinigų, galite padėti nuo čia. Daug kas sakys, kad „ne nuo to galo“, tačiau pamatysite, kaip nuo to. Kada būsite labiau motyvuoti pradėti bėgioti – kai spintoje kabos nauja graži sportinė apranga, ar kai planuosite bėgti 5 ryto, kad niekas nematytų jūsų praplyšusių treninginių kelnių, su kuriomis pernai kasėte bulves? Sporto prekių įsigijimas yra tas pats, kas žaislų davimas vaikui. Kol jis jų neturi, nežaidžia, kai turi – nori dar.
Ryte – 15 min pajudėkite daugiau
Rytas yra tas laikas, kuris gali nulemti labai daug dalykų likusiai dienos daliai. Jeigu per ilgai vartomės pataluose, aptingstame, o vėliau tik sėdime – tampame nepajudinami kaip akmenys. Tačiau, jeigu jūsų tikslas bus ryte pradėti dieną nuo kad ir minimalaus sporto, judrumo, energingumo – visa diena bus kitokia. Bent 15 min kasryt skirkite judesiui. Gal tai bus šokinėjimas prie viryklės, gal šokis su ryto muzika ar bėgimas iki pašto dėžutės – tačiau geriau tai būna tai, kas jums malonu ir prie ko lengva priprasti.
Eikite, o ne važiuokite
Vos tik ištiks dilema – ar verta pavažiuoti šį nedidelį atstumą, ar geriau nueiti, tuojau pat šokite į avalynę ir eikite. Visada eikite nedidelius atstumus, galite ir didesnius, jeigu turite laiko. Diena taps įvairesnė, o jūs įsimušite į judesio režimą. Važiuokite dviračiu, o ne mašina – tai būtų alternatyvus patarimas tiems, kas turi sąlygas iki darbo, pavyzdžiui, nuvykti ne su automobiliu, o galbūt su mašina. Beje, ne tik pajudėsite, bet ir pajusite didelį pranašumą prieš visus, sėdinčius transporto kamštyje.
Niekada nedarykite nejudrumo pertraukų – stenkitės kasdien pajudėti, išeiti iš namų. Tuomet ilgam liksite šiame aktyviame režime ir galėsite visada judėti. Turėkite linksmą kompaniją, su kuria galėtumėte užsiimti fizine veikla, kurkite netgi jai tradicijas – pavyzdžiui, penktadieninis krepšinis.
Pradžioje man irgi buvo sunku prisiversti sportuoti, bet kai atradau kas patinka, tada ir motyvacijos atsirado, dabar su mielu noru keliuosi ryte prasimankštinti. Pramoga jau tapo man sportas, kuris pagerina tiek savijautą, tiek pačią nuotaiką.