Kūdikių pagalvės – vieniems labai svarbios, kitiems – būtinos, tretiems – visai nereikalingos. Nuomonių apie kūdikių pagalves ir jų reikalingumą yra įvairių, tačiau, pastebima, kad vis tik daugiau yra tokių, kurie mano, kad pagalvė kūdikiams reikalinga, nes ji padeda užtikrinti mažylio komfortą ir saugumą miego metu, leidžia kokybiškiau išsimiegoti ir jaustis geriau. Bet kaip ją išsirinkti? Rinkoje yra įvairių pagalvių variantų, todėl svarbu žinoti, į kokias savybes verta atsižvelgti ir kokiomis specialistų rekomendacijomis naudinga vadovautis.
Kokybiška kūdikių pagalvė – kokia ji?
Kartais atrodo, kad pakanka prisiliesti prie pagalvės ir jau galima daryti išvadą – gera ji ar negera. Vis tik specialistai įspėja, kad švelni, minkšta, stora pagalvė, nors ir atrodo labai patogi, bet kūdikiams nėra tinkama. Savo mažiausiems reikėtų rinktis tokią pagalvę, kuri išsiskirtų savo ergonomika, atraminėmis savybėmis, būtų tinkamo dydžio, pasiūta iš natūralių bei visiškai saugių medžiagų ir geriausia – sertifikuota. Toliau sužinosite daugiau apie kiekvieną svarbią pagalvės kūdikiams savybę.
Ergonomika. Kūdikių pagalvės paprastai yra siuvamo taip, kad užtikrintų tinkamą mažylio kūno atraminę padėtį ir būtų ergonomiškos. Pagalvė turi tinkamai laikyti kūdikio galvą, kaklą ir nugarą. Pavyzdžiui, pagalvė turi būti specialios formos arba turėti specialius kontūrus, kurie pritaikyti kūdikio galvos formai – tai padeda išlaikyti tinkamą galvos padėtį ir išvengti galvos deformacijos. Taip pat pagalvė kūdikiams turi būti pakankamai minkšta, kad užtikrintų tinkamą kaklo ir slankstelių palaikymą. Ergonomiška pagalvė neturi būti per aukšta arba per daug užpildyta, kad nebūtų trukdoma tinkamai oro cirkuliacijai.
Dydis ir forma. Kad pagalvė būtų tinkama kūdikiui, svarbu pasirinkti tinkamą jos dydį. Paprastai vaikiškų prekių parduotuvėse yra skirtingų dydžių pagalvių, pritaikytų kūdikiams nuo gimimo iki tam tikro amžiaus. Kartais verta pasirinkti pagalvę su „reguliuojama forma“, kuri nesunkiai pritaikoma prie kūdikio kūno pokyčių, jo vystymosi etapų ir miego pozicijų.
Renkantis pagalvės kūdikiams dydį, galima vadovautis standartais, numatančiais, kad naujagimiams ir kūdikiams iki 6 mėnesių tinkamiausia maža pagalvė, kurios matmenys yra apie 30×40 cm. 6-12 mėnesių kūdikiams tinkamas vidutinio dydžio pagalvės variantas, t. y. apie 35×50 cm. O 1-2 metų vaikams pagalvės matmenys gali būti apie 40×60 cm ar net didesni. Vis tik tai tėra rekomendacinio pobūdžio informacija. Renkantis pagalvę kūdikiui, labai svarbu individualiai įvertinti savo mažylį, jo kūno sudėjimą ir kt.
Medžiagos ir pagalvės užpildas. Tai, iš ko pagaminta pagalvė kūdikiams, irgi yra labai svarbu. Pasirinkite pagalvę iš švelnių, odai draugiškų medžiagų, pavyzdžiui, medvilnės. Būtina, kad medžiaga būtų hipoalergiška ir netrikdytų kūdikio kvėpavimo. Dėmesį atkreipti reiktų ir į pagalvės užpildą. Vaikiškų prekių parduotuvės „Smėlinukas“ atstovė, pristatydama jų siūlomas pagalves kūdikiams, akcentavo, kad geriausias pagalvių kūdikiams užpildas yra vilna, celiuliozės pluoštas ar aukštos kokybės poliesteris. „Nuo pagalvės užpildo priklauso, ar ji bus minkštesnė ar kietesnė, puresnė ar tvirtesnė, antialerginė ar pasižyminti kitomis savybėmis. Tiesa, pastebėjus, kad pagalvė pakeitė savo formą, deformavosi, tapo nepatogi – būtina ją keisti.“ – patarė „Smėlinukas“ parduotuvės atstovė.
Saugumas. Mažyliai, o ypač kūdikiai, yra jautrūs ir lengvai pažeidžiami, tad jiems skirtų gaminių saugumas – lemiamas veiksnys. Rinkdamiesi pagalvę kūdikiui, įsitikinkite, kad ji yra pakankamai tvirta, nesuglebusi, ne per didelė ir kūdikis joje „neskęsta“. Taip pat pirkdami kūdikiui pagalvę, atkreipkite dėmesį į gamintojo sertifikatus. Pavyzdžiui, žiūrėkite, ar pagalvė atitinka tarptautinius saugumo reikalavimus, tokius kaip OEKO-TEX® standartas, kuris užtikrina, kad daiktas buvo pagamintas iš visiškai saugių medžiagų.
Kelios rekomendacijos, susijusios su pagalve kūdikiams
- Prieš įsigydami kūdikių pagalvę, pasikonsultuokite su sveikatos priežiūros specialistu ar profesionaliu parduotuvės konsultantu, kad gautumėte vertingų patarimų, į ką atsižvelgti ir kaip įvertinti individualius kūdikio poreikius.
- Naudokite kūdikių pagalvę tik tada, kai nuolat būnate prie savo mažylio i galite jį stebėti.
- Nepalikite kūdikio „pagalvėje“ ilgesniam laikui, nei trunka mažylio miegas ar poilsis.
Kūdikių pagalvės pasirinkimas yra svarbus, jis turi užtikrinti kūdikio saugumo, patogumo ir sveikatos poreikius. Atsižvelgę į šiame straipsnyje aprašytas savybes, tikrai galite rasti tinkamiausią kūdikiui pagalvę. Užsukite į elektroninę vaikiškų prekių parduotuvę „Smėlinukas“ ir atraskite tai, kas geriausia jūsų mažyliui. https://www.smelinukas.lt/