Tam, kad vanduo būtų traukiamas iš gręžinio, gali būti naudojami elektriniai arba benzininiai vandens siurbliai. Vanduo gali būti traukiamas iš keliolikos ar kelių dešimčių metrų gylio gręžinio. Jis neiškasamas paprastai su kastuvu, tam reikia specialių gręžinio kasimo priemonių, tačiau tie, kas tokia veikla užsiima, tokius dalykus turi.
Kaip vanduo pas mus patenka
Ar tai būtų benzininiai generatoriai, ar kitokie būdai vandeniui ištraukti, tačiau vanduo visada gali pas mus patekti tik su labai dideliu spaudimu ir jėga. Dažniausiai vandens pompoje būna įtaisytas didžiulį spaudimą sudarantis kompresorius. Jeigu kartais pats vanduo fontanais trykšta reljefe, tai tik todėl, kad kažkur žemės gelmėse susidarė tam tikrų dujų sankaupos, kurios vėliau virsta į sprogimą ir taip išsiveržia vadinamieji geizeriai. Tiesa, Lietuvoje tokių dalykų nėra. Artimiausias dalykas, kurį galima pamatyti, tai prie Zervynų kaimo Dzūkijoje esanti vadinamoji Ulos akis. Upės vagoje vienoje vietoje iš tiesų iš gelmių veržiasi vanduo. Tačiau tas proveržis, kurį generuoja iš žemai pati žemė, yra priešingas tam efektui, kurį sukuria vandens siurblys ir generatorius.
Kai vanduo jau yra ištraukiamas, jis dažniausiai keliauja į centrinius vandens surinkimo rezervuarus (jeigu tai ne kažkoks autonominis gręžinys). Ten specialūs filtrai paprastai vandenį valo ir galima net įmesti tam tikrų elementų, kad šis nesentų ir jame nesidaugintų bakterijos. Iš tiesų, vanduo iš po žemių ateina švarus ir visiškai mums tinkantis, dėl to ir šaltinio vandenį žmonės geria tiesiai iš žemės. Tačiau problemos atsiranda išnirus į paviršių, nes vamzdžiai gali rūdyti, juose susidaro nuodingų medžiagų, taip pat ir stovinčiame vandenyje, jeigu jis šiltas, gali rastis bakterijos. Dėl to vanduo valomas. Paskutinis valymo etapas būna pas pačius žmones namuose, kai į čiaupą įtaisomas vandens filtras.
Vanduo žemėje
Viskas, ką aplink turime savo planetoje, neegzistuotų, jeigu nebūtų vandens. Tai iš tiesų tik tam tikrų cheminių elementų junginys, tačiau jis būtinas mums žinomoms gyvybės formoms egzistuoti. Kai ieškome ateivių kitose planetose, tai pirmiausiai ieškome panašios atmosferos, palankios temperatūros ir vandens. Tai, kas yra vanduo, arba kas galėtų būti panašu į vandenį – tai mums atrodo būtina sąlyga gyvybei. Kadangi mūsų planetoje kiekviena bakterija, kiekviena žolė, kiekvienas paukštis – viskas yra tik tol, kol yra nors ir mažiausių vandens dalelių žemėje. Mes taip pat, kaip kokie agurkai, pagaminti iš vandens.